درباره ما

گروه سرگرمی آفلاین

“ فرار”، بازی گروهی فعالیت محوری است که در آن بازیکنان با کشف سرنخ‌ها، حل معماها و پردازش اطلاعاتی که از محیط دریافت می‌دارند در مدتی محدود به سمت هدفی مشخص حرکت می‌کنند. بازی با گفتگوی مدیر اتاق با اعضای گروه آغاز می‌گردد که برای آن‌ها قوانین بازی و بخشی ازآنچه در ساعت آینده تجربه خواهند کرد را تشریح می‌کند. اگر نیاز باشد بازیکنان از طریق خواندن بروشور یا مشاهده ویدیو با روایتی که در اتاق با آن سروکار خواهند داشت آشنایی بیشتری می‌یابند. گروه وارد اتاق می‌شود و شمارش معکوس شروع می‌گردد. بازیکنان اتاق را جستجو و تا آنجا که قوانین بازی اجازه می‌دهد زیروزبر می‌کنند تا به سرنخ‌های اولیه‌ای به‌صورت عدد، تصویر، نشان و یا نوشته که به شکل رمزآلودی روی دیوار و اشیا، درون کشوها و کمدها و یا هر مکان ممکن دیگری قرار داده‌شده‌اند، دست یابند. در یک گروه موفق بازیکنان همدیگر را در جریان یافته‌های خود قرار می‌دهند و ممکن است پس از مدتی یکی از اعضا را به‌عنوان هماهنگ‌کننده بین خود انتخاب کنند. در حین بازی مدیر اتاق توسط دوربین‌های مداربسته فعالیت اعضای گروه رو مشاهده و در صورت نیاز راهنمایی‌های لازم را توسط سیستم صوتی یا مانیتور در اختیار اعضا قرار می‌دهد.

بازی های محیطی همون طور که تا حدی از اسمشان پیداست، در محیط های باز و وسیع اجرا میشوند وبرخلاف اتاق‌های فرار، داستان تنها به یک اتاق یا چند اتاق ختم  نمیشود، بلکه لازم است که یک فضای عمومی یا یک محله را جست و جو کنید!

شاید روند کلی این سبک بازی مثل اسکیپ روم‌ها باشد اما هدف متفاوت است! در این سبک بازی برخی موارد کمی چالش بر انگیز ترند؛ بازی مدت زمان بیشتری طول میکشد، تعداد بازیکن‌ها میتواند بیشتر باشد و صد البته انرژی بیشتری لازم است!

اگر بخواهیم از ویژگی‌های شکار گنجها بگوییم‌، قابلیت بازی تعداد افراد بیشتر نسبت به اسکیپ‌ روم‌ها وامکان اجرای آنها در فضای باز مهم ترین آنهاست که این سبک بازی های محیطی را به گزینه‌ای مناسب برای ایونت های مهم شرکت‌ها ، سازمان‌ها و مراکز آموزشی تبدیل کرده که حتی میتونند به صورت اختصاصی در خود محل به صورت موقت اجرا بشوند که علاوه بر سرگرمی، مزایای دیگری (مثل تقویت مهارت کار تیمی، افزایش تعامل بین اعضای یک سازمان و ice breaking) نیز دارند!


سیتی هانت یک بازی فکری، معمایی و محیطی بر بستر موبایل است. یکی بازی کاملا متفاوت، جذاب و رقابتی! که برای اولین بار در ایران اجرا شد.

منظور از محیطی یعنی اینکه بازیکنان برای حل معماها غالبا - و نه همیشه - باید به مکانهای مشخصی از شهر تهران رفته و با استفاده از سرنخ‌هایی که وجود دارد معما هارو حل کنند. این بازی مثل سریال فصول مختلفی دارد و بازیکنان در جریان یک فصل که حداقل دو هفته طول میکشد با معماهای مختلف در بستر یک داستان جذاب رو‌به‌رو می‌شوند....

برای حل معماها نیاز به دانش خاصی نیست، فقط باید به المان‌های شهری دقت شود. سیتی هانت میتواند به گردش در شهر و به خصوص مراکز فرهنگی و تاریخی در قالب بازی کمک کرده و باعث آشنایی بهتر جوانان با مراکز تاریخی در بستر بازی شود. (این بازی در حال حاضر فقط برای ساکنین شهر تهران قابل انجام است)

گروه سرگرمی آفلاین

تاریخچه

گروه سرگرمی آفلاین (Offline Entertainment group) در تابستان 1394 با هدف طراحی و توسعه بازی‌های فضای واقعی (Real Life) شروع به فعالیت کرد. بازی اتاق فرار (بازی فرار، Escapegame) به عنوان اولین هدف تیم آفلاین در نظر گرفته شد و در بهار سال 1395، اولین بازی اتاق فرار در ایران با نام "نجات شهر" در عمارت تاریخی دبیرالملک تحت برند Escaperoom.ir (اسکیپ روم دات آی آر( با همکاری شهرداری منطقه 12 تهران به بهره‌برداری رسید.

تنها سه ماه پس از ارائه اولین محصول اتاق‌فرار و استقبال کم‌نظیر مخاطبین، تیم Treasurehunt.ir با هدف طراحی و اجرای بازی‌‌های فکری-معمایی در فضای باز شهری تشکیل شد. استفاده از المان‌های شهری در طراحی معماها، امکان استفاده همزمان تعداد افراد بیشتر از یک بازی نسبت به اتاق‌های فرار و همچنین امکان ایجاد رقابت بین تیم‌های شرکت‌کننده بعنوان اولین محصول قابل عرضه به عموم انتهای پاییز 1395 متولد شد.

هم اکنون و پس از دو سال فعالیت در زمینه طراحی، اجرا و مدیریت بازی‌های فکری و گروهی، شرکت تخصصی OEG با دو هدف اصلی گسترش محصولات و پژوهش کاربردی در زمینه یاد شده به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت بازی های فضای واقعی مطرح است. این شرکت در حال حاضر محصولات و خدمات زیر را ارائه می‌کند:

Escaperoom.ir: بیش از 20 بازی اتاق فرار در تهران و دیگر استان ها

TresureHunt.ir: بازی‌های محیطی شکار گنج

CityHunt: بازی فکری ،معمایی و محیطی بر بستر موبایل

خدمات

Costumed team building activities: اختصاصی سازی محصولات اتاق فرار و شکار گنج درجهت بهبود فعالیت‌های تیم‌سازی شرکت‌ها و موسسات.

Events: طراحی بازی‌های فضای بسته و فضای باز سفارشی برای رویدادهای متنوع

Gamification: مشاوره و ارائه راهکارهای موثر پیرامون بکار بستن فرآیندهای گوناگون gamification در خدمات و محصولات.

Costumized Team Building Activities

فعالیت‌های تیم‌سازی به فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که طی آن افرادی که در محیط کار در یک تیم برای هدف مشترک تلاش می‌کنند، بتوانند ارتباطات درون تیمی، حس همکاری، تقسیم کار، رهبری‌پذیری و سایر توانایی‌های گروهیشان را تمرین کرده و بهبود بخشند. شرکت‌های گوناگونی از امکانات OEG بدین‌منظور استفاده می‌کنند که از بین آن‌ها می‌توان به دیجی‌کالا، کافه‌بازار و گلدیران اشاره کرد.

0+

حامیان

0+

اتاق فرار

0+

نمایندگی ها

تیم ما

مسیح خدابخشیان

مسیح خدابخشیان

بنیان‌گذار، مدیرعامل و طراح بازی

پیمان فاطمی

پیمان فاطمی

بنیان‌گذار و طراح بازی

 

امیررضا تبرزینی

امیررضا تبرزینی

طراح بازی

 

علیرضا فخاری

علیرضا فخاری

طراح بازی

 

برای با خبر شدن از بازی های جدید و تخفیف ها مشترک ما شوید

کاتالوگ گروه آفلاین