اتاق فرار کمپ آلفا شهر تهران

  • تعداد نفرات 4 تا 7 نفر
  • مدت زمان بازی 90 دقیقه
  • میزان سختی %90

سناریو بازی:

سال ۲۰۵۱ میلادی؛ شما گروهی از محکومان به حبس ابد هستید. امروز به دلایلی که به شما گفته نشده، به یک زندان جدید منتقل می‌شوید. زندانی که زندان‌بانانش آن را «کمپ آلفا» می‌خوانند. این فقط شما نیستید که باید در کمپ آلفا باقی عمرتان را بگذرانید؛ شما تنها نیستید...

نکات مهم: 

- «کمپ آلفا»، اتاق فراری بسیار مرموز و هیجان‌انگیز است. شما در این بازی با معماهایی که تا کنون با مشابهشان رو‌به‌رو نشدید سروکار خواهید داشت!

- فضا‌سازی خیره‌کننده از آینده و تئاتر تعاملی در بستر داستانی عمیق شما رو به دل سفری فراموش‌نشدنی می‌کشاند.

- بازی کمپ آلفا در مهرماه 1400 توسط تیم اسکیپ‌روم دات آی‌آر طراحی و اجرا شده است.

بیشتر از کمپِ آلفا، اتاق فراری از آینده!

امروزه شاهد توجه ویژه‌ی صنعت فیلم و سریال و همچنین بازی­های رایانه‌ای، به ژانر علمی تخیلی یا Sci-Fi هستیم. بسیاری از این فیلم­ها و بازی­ها دنیا را در زمان آینده به تصویر می­کشند. دنیایی که به واسطه تکنولوژی­های پیشرفته، شکل و شمایل متفاوتی با زمان حال دارد. از جمله این فیلم‌ها و بازی­ها می­توان به فیلم­های Upgrade و Ex Machina و بازی­های  Cyberpunk 2077 و Detroit: Become Human اشاره کرد.   

اما در بازی­های اتاق فرار، با توجه به افزایش تعداد بازی­ها در ژانر ترسناک، کمبود بازی در ژانری مثل علمی تخیلی کاملاً مشهود است. اتاق فرار کمپ آلفا با هدف ایجاد تجربه­ای نو و هیجان­انگیز، تلاش کرده تا بازیکنان را در یک فضای آینده­نگرانه و تکنولوژی­محور قرار دهد و پای ژانر Sci-Fi را به دنیای اتاق فرار در ایران باز کند.

تکنولوژی حرف اول را می­زند!

یکی از مهم­ترین تفاوت­های کمپ آلفا با دیگر اتاق فرارها، استفاده­ی منحصربه‌فرد تکنولوژی در این بازی است. در کمپ آلفا دیگر خبری از قفل­های مکانیکی مرسوم در اتاق فرار نیست. تمامی قفل­ها از طریق مکانیزم‌های الکترونیکی و دیجیتالی باز می­شوند. در کمپ آلفا برای اولین‌بار از تکنولوژی اینترنت اشیا یا IOT (Internet Of Things) در یک اتاق فرار استفاده شده است. اینترنت اشیاء به زبان ساده یعنی ارتباط حسگرها و دستگاه‌ها با شبکه اینترنت که از طریق این ارتباط و تعامل بین لوازم متصل به شبکه و کاربران، امکان مشاهده و کنترل لوازم متصل به شبکه برای کاربران آن فراهم می‌شود. استفاده از این تکنولوژی امکانات جدیدی به کمپ آلفا اضافه می­کند که تاکنون در اتاق فرار دیگری دیده نشده.

آینده‌ای باورپذیر!

دکور و فضاسازی در کمپ آلفا از دیگر نقاط تفاوت این اتاق فرار با بازی­های دیگر محسوب می­شود. این بار به‌جای یک خانه قدیمی یا یک قتلگاه یا اتاق شکنجه، بازیکنان پا به یک زندان فوق پیشرفته در سال 2051 می­گذارند. نوع نورپردازی و ساخت دکور و همچنین تجربه کارکردن با سیستم­های الکترونیکی خاص، می‌تواند حس حضور در آینده را به بازیکن منتقل کند.

تجربه‌ای عمیق همراه با تئاتر تعاملی

اتاق فرار کمپ آلفا در سبک تئاتر تعاملی اجرا می­شود. سبکی که برای اولین‌بار با شبح بازارچه به دنیای اتاق فرار راه پیدا کرد. اما نوع تعامل در این بازی کاملاً با شبح بازارچه متفاوت است. روایت سناریویی عمیق و غیرقابل‌پیش‌بینی همراه با اکت­های تعاملی دست‌به‌دست هم داده تا بازیکن در فضای داستان بازی غرق شده و تجربه‌ای عمیق و به‌یادماندنی برای او رقم بخورد.

در انتها، فضاسازی و تکنولوژی­های جدید و منحصربه‌فرد در این بازی، باعث شکل‌گیری سبک جدیدی از معماها شده که می­تواند تجربه‌ای کاملاً جدیدی از اتاق فرار را برای بازیکن به ارمغان آورد. کمپ آلفا، اتاق فراری از آینده!

سوالات متداول مخصوص بازی کمپ آلفا: (لطفا قسمت سوالات متداول عمومی وبسایت را هم مطالعه کنید)

- آیا پارکینگ در محل موجود است؟ خیر، لطفا با در نظر گرفتن ترافیکِ منطقه  در ساعات اداری و روزهای غیر‌تعطیل طوری برنامه‌ریزی کنید که در زمان مقرر در محل بازی حضور داشته باشید.

- چطوری میتونم با حمل‌و‌نقل عمومی بیام؟ شما میتونید در ایستگاه مترو میرداماد پیاده شید و از اونجا با  پیاده روی به ما برسید!

- این بازی برای چه گروه سنی مناسبه؟ از 18 الی 90 سال!

- آیان مکان بازی و خودِ فضای بازی برای معلولین مناسبه؟ خیر

- من بازی‌های با درجه سختی بالاتر رو بازی کردم، به نظرتون این بازی بهم لذتی میده؟ قطعا بله! معماهای بازیها متفاوته و البته سناریو و فضاسازی هر بازی منحصر به فرده. درجه سختی ملاک مناسبی برای تجربه نکردنِ یک بازی نیست!

کافه‌ای در محل  بازی وجود داره؟ فعلا خیر.

- ما فقط برای ترسیدن بازی میکنیم، آیا این بازی مناسبِ ماست؟ خیر، در صورتی که صرفا به ترس به عنوان تنها هدفِ لذت بردن از بازی نگاه می‌کنید این بازی مناسبِ شما نیست. در بازیهای اتاق فرار معماها و روند معمایی بازی مهم‌ترین رکن بازیست و سناریو و فضاساری متفاوت شما را به عمق یک داستان هیجان‌انگیز میبرد.